26 Eylül 2008 Cuma

Dağıtmayı severim ama düzenliyim...

Naz beni çok şaşırttı dün, nihayet bıkmadan usanmadan tekrarladığım tavırların meyvesini almak nasıl güzel bir duygu... Yaşasın Montessori ve azim :)

Dün akşam korkunç İstanbul trafiğinde 10km'lik ofis-ev mesafesini 50 dakikada katettikten sonra kızıma kavuştum ve bir oh çektim... Bu aralar kucak hiç sevmiyoruz, hep yerlerde bezler sayesinde yumuşatılmış inişlerle düşe kalka yerdeyiz... Böyle olunca Marina ile beraber sofra hazırlayıp bir yandan da Naz'ı mutfağın en alt çekmecesini dağıtmasına izin verdim. Aslında şu tencere konulan koca çekmeceler varya, biz onları bol miktardaki kurulama bezleri, yedek süngerler, mutfak masa örtüleri ve diğer ıvır zıvır için kullanıyoruz.
Naz tabi hepsini itinayla kah yerde oturup kah ayakta şarkılar söyleyerek dağıttı 15 dakika ve sonra hepsini ( tabi karman çorman ama 13 aylık bir bebek başka ne yapabilir ki!!) geri koydu ve kendini alkışladı!!! Tabi biz de onu... Annelik böyle bir şey işte bunun için heyecanlanıp mutlu olabiliyorsun, en güzel taraflarından biri daha... Kameranın pili bitmişti, görüntüleyemedim maalesef ama aklıma kazıdım...
Uçağını aynı Istanbul trafiği yüzünden kaçıran teyzemiz de bize sürpriz yapıp aramıza katıldı dün akşam ve güle oynaya yemek yedik...

Naz'ın başka bir ilki de en favori yiyecek ekmek (Bir kere önünde ekmek lokmaları olmadan bizim ki yemek yemiyor, kendisi ekmeğini yiyor aralarda biz de çorba tıkıştırıyoruz... ) ve en sevgili içecek su (başka sıvı çok zor kabul ediyor) ya yeni hitap ediş şekli , koptuk dün akşam...
"GAN GAN GA" " istemek" demek... Yeni öğrendik biz de Naz'cayı....
"GEN GEN" komiklik yapmak istediğinde, eğer biz de karşısına geçip tekrarlarsak süper kahkahalara boğuuluyor...

Tabi düzgün kelimeler var ama bunlar dün akşam çıkanlar. 13.ay review'ımız yakında burada yayında....

Bu arada Naz annesinin kızı oldugunu ispatladı. Küçük kokoşum benim :) Sabah halkaları ile kule yaparken bizimki takıp takıp kollarına halkaları ( aynen bilezik takar gibi) mutlu oldu... Yani kuleye değil koluna dizdi, salladı, ona eşlik edip bağıra çağıra şarkı söyledi ( Dansı sevmesi de benden :)

Bu arada ben olmayacağım dediğim herşey oldum anne olunca, o el örmesi hırkaları yelekleri asla giydirmem derken öyle bir giydiriyorum ki , merkezi sistem henüz devrede olmadığı için ev bir miktar buz gibi sabah erken saatlerde, ben de en uyumsuz el emeği ( canım anneannemin) yeleği takıştırıverdim kızımın uyumlu lila takımının üstüne... Ama kızımın Kezban halini de koymak lazım buraya değil mi, neysek oyuz :)

14 yorum:

pinarbk dedi ki...

Davetiyenizi gönderdim.
beklerim:))
Sevgiler.

Elif dedi ki...

hemen uğrayacağız akşama :)

ELÇİN dedi ki...

merhaba...

sitenizi yeni keşfettim ne iyi ettim bence :)
allah bağışlasın yavrunuzu çok güzel bir melek

iyi bayramlar ve iyi tatiller sevdiklerinizle

sevgiler

Elif dedi ki...

bence de ne iyi ettiniz, yine bekleriz...

KEO dedi ki...

Elif'ciğim her yazında ortak birşeyler bulmak ne güzel:)nerden başlasam?*tekstil sektöründe çalışmak:) * O ekmek lokmalarını kendi yerken çorbayı tıkıştırmak, *sudan başka içecek kabul etmemek, *el örmesi kıyafetler mevzusu:) ve sanırım daha da devam edecek bu maddeler:)
iyi tatiller ve iyi dinlenmeler...

Elif dedi ki...

inanmıyorum sen de mi Ekim'cim, sen de mi bizim lanetli sektördensin, ne bitmez çilemiz varmış değil mi:) Ben de üstüne bir de tekstil mühendisiyim yani köklü bir devrim yapmazsan hep bu sektörde kalmaya mahkumum:)
*Diğer noktalara da inanmıyorum, yaşasın yalnız değilim, değiliz :)Ne bardaklar aldım özenip bizimki meyve suları içsin diye, 6.aydan sonra çocuğu pürye alıştırıp elma suyu vermezsen bu olur işte :)
Sevgiler

Esin dedi ki...

Annemler deömere birsürü yelek ördüler ben de giydirmem dedim ama sürekli giydiriyorum.Bu anneler ,ananeler bu işi biliyor :)

KEO dedi ki...

buna da pes diyorum başka da bişey demiyorum:)meslekdaşız demek ki!!

Esin dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.
Esin dedi ki...

elifcim,bayramdan sonraki cumartesi aslı-efe,ebru-pelin ,ömer -ben oyun grubu olarak bir araya gelicez .Eğer dönmüş olursan sizi de bekliyoruz.Ayrıntılar için esinkmemis@hotmail.com

Prima Rima dedi ki...

Naz Ve Annesine sevgiler...İyi bayramlar.

hayal dedi ki...

Ya bir an gülmekten öldüm okuyunca :) Sanki şu yelekle ilgili kısımları ben yazmışım gibi deja vu oldum :) hahaha
Biz de merkezi sistem, biz de ne kadar uyumsuz olsa da yelekler (ne müthüş bir buluşmuş, inanılmaz sıcak tutuyor, kollar da özgürlüklerini koruyor) Bu babaannelerin bildiği varmış dedirtiyor bana da..

hayal dedi ki...

Ya bir an gülmekten öldüm okuyunca :) Sanki şu yelekle ilgili kısımları ben yazmışım gibi deja vu oldum :) hahaha
Biz de merkezi sistem, biz de ne kadar uyumsuz olsa da yelekler (ne müthüş bir buluşmuş, inanılmaz sıcak tutuyor, kollar da özgürlüklerini koruyor) Bu babaannelerin bildiği varmış dedirtiyor bana da..

Elif dedi ki...

*** Ekim, cidden olmaz bu kadar :)
*** Sizin de geçmiş bayramınız kutlu olsun Ebru ve Rima :)
*** Esincim, kesinlikle biliyor bu büyükler bu işi, zaten her ne yapmayacağım dediysem onlara yaptım... 11 Ekim Cumartesi bizim evde de ilk buluşma var Avrupa yakası haftasonu grubunun, hep niyetleniyoruz bir türlü olmadı, gruptada görmedim sizin buşuşmayı yoksa kesin ayarlardım- ama eğer bizim grupta son dakika bir sorun olursa haberleşiriz... Hatta bri haftasonu bize bekleriz :)
*** Aybala, yansa da şu kaloriferler kurtulsa şu çocoukar lahana modelinden :)